×

Przejazdy przygraniczne w pociągach KŚ i ČD

Bilety z opłatą zryczałtowaną na przejazdy w relacjach: Chałupki – Bohumin oraz Cieszyn – Český Těšin (Czeski Cieszyn). Cena biletu przy zakupie w kasach i u personelu pokładowego KŚ: 2 zł dorośli, 1 zł dzieci w wieku 6-15 lat. Dzieci do lat 6 bezpłatnie.

Bilet na przejazd w jedną stronę ważny jest do godz. 6:00 dnia następnego po dniu jego ważności, natomiast bilet na przejazd tam i z powrotem ważny jest do godz. 24:00 dnia następnego po dniu oznaczonym na bilecie jako pierwszy dzień jego ważności.

Podróżni, którzy zakupili bilet sieciowy dobowy imienny KŚ lub bilet z oferty SilesiaWeekend ze stacją docelową lub początkową Chałupki lub Cieszyn mogą na ich podstawie odbyć przejazd w 2. klasie pociągów Kolei Czeskich do dowolnej stacji na terenie kraju morawsko-śląskiego. Więcej na ten temat można przeczytać w zakładce Tanie podróżowanie do Czech.

 

Wspólny Bilet Samorządowy

Jest to bilet imienny uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów we wszystkich pociągach przewidzianych w rozkładzie jazdy uruchamianych przez Koleje Śląskie, Warszawską Kolej Dojazdową, Koleje Małopolskie, Arriva RP, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie, Łódzką Kolej Aglomeracyjną i Koleje Mazowieckie.

Wspólny Bilet Samorządowy nie uprawnia do przejazdów w pociągach:

  1. komercyjnych KM – Słoneczny,
  2. ŁKA – ŁKA Sprinter,
  3. komercyjnych Arriva,
  4. “KD-Specjal” i “Pociąg do Kultury”,
  5. KMŁ – na odcinku Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko,
  6. komercyjnych KŚ oraz na odcinku Chałupki – Bohumin.

 

Bilet Śląski miesięczny

Dla osób korzystających z komunikacji miejskiej KZK GOP (autobus, tramwaj) oraz pociągów KŚ.

 

Bilet Pomarańczowy

Dla osób korzystających z komunikacji miejskiej MZK Tychy na terenie miasta Tychy oraz pociągów KŚ na odcinku Tychy Lodowisko – Katowice Szopienice Pd. Bilety jednorazowe w cenie 5,00 zł (wg taryfy normalnej), ważne 90 min oraz bilety miesięczne w cenie 130,00 zł (wg taryfy normalnej).

 

EKO Bilet P/T/A

Wspólna oferta Kolei Śląskich, KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry uprawniająca do nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi liniami autobusowymi i tramwajowymi obsługiwanymi przez KZK GOP, wszystkimi liniami autobusowymi i trolejbusowymi obsługiwanymi przez MZK Tychy, wszystkimi liniami obsługiwanymi przez MZKP Tarnowskie Góry oraz pociągami uruchamianymi przez KŚ. Bilet jest dostępny w trzech wersjach: 6-godzinny (cena 16 zł), 12-godzinny (cena 24 zł) oraz 24-godzinny (cena 38 zł). Nie stosuje się ulg ustawowych.
Ważność biletu jest liczona daty wskazanej przez nabywcę podczas zakupu biletu. EKO Bilet jest biletem na okaziciela. Można go zakupić poprzez terminal mobilny u obsługi w pociągu, w aplikacji SkyCash  oraz z wyprzedzeniem 7 dni przed datą planowanej podróży w kasach Kolei Śląskich i tzw. Punktach na mieście.

 

Uniwersalny Subregionalny Bilet Rybnik – Wodzisław (USB R-W)

Oferta jest skierowana do mieszkańców okolic Rybnika i Wodzisławia Śląskiego. Bilet USB R-W – czyli Uniwersalny Subregionalny Bilet Rybnik-Wodzisław – posiada kilka różnych wariantów dopasowanych do potrzeb poszczególnych podróżnych. W najmniej rozbudowanej opcji (strefa R – W) są to przejazdy pociągami Kolei Śląskich w relacji Rybnik-Wodzisław Śląski, natomiast strefa o najszerszym zasięgu (R++ W+) oprócz przejazdów pociągami Kolei Śląskich w relacji Rybnik – Wodzisław Śląski obejmuje również stacje Rybnik Paruszowiec, Leszczyny, Czerwionka Dębieńsko, Rybnik, Rybnik Piaski, Rybnik Gotartowice, Szczejkowice, Żory, Rybnik Niedobczyce, Rybnik Niewiadom, Rydułtowy, Łuków Śląski, Sumina Wieś, Sumina, a także przejazdy komunikacją miejską organizowaną przez ZTZ w Rybniku w granicach i poza granicami Rybnika oraz komunikacją miejską w Wodzisławiu Śląskim.

 

Bilet Katowicki

Bilet miesięczny o wartości 119 złotych, który uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami, tramwajami i autobusami w obrębie Katowic. W przypadku Kolei Śląskich oznacza to zatem, że bilet obejmuje swoim zasięgiem osiem stacji kolejowych: Katowice Szopienice Południowe, Katowice Zawodzie, Katowice, Katowice Załęże, Katowice Brynów, Katowice Piotrowice, Katowice Podlesie oraz Katowice Ligota.
W przypadku tego biletu nie mają zastosowania ulgi ustawowe, cena jest stała.