SENIOR 65+

30% ulgi na bilety jednorazowe i miesięczne dla osób, które ukończyły 65 lat.

 

KŚ 26

20% ulgi na bilety jednorazowe i miesięczne dla osób do 26. roku życia, nieposiadających uprawnień do ulgi ustawowej.

 

Działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych

Jednorazowe przejazdy z ulgą 100% na podstawie właściwej legitymacji.

 

Z powrotem taniej

Podróżny nieposiadający uprawnienia do ulgi, zamierzający skorzystać z przejazdu w obie strony tą samą drogą może zakupić bilet z ulgą 15% na przejazd powrotny.

 

Bilet bez ogonka

Dla podróżnych, którzy nie korzystają z przejazdów codziennie, ale jeżdżą na tyle często by odczuć oszczędność czasu przy kupowaniu biletów jednorazowych. Oferta pozwala na zakup biletu na 10 przejazdów, dzięki czemu pasażer nie musi stać każdorazowo w kolejce po bilet jednorazowy, a daty kolejnych przejazdów wypisuje się samemu wg własnych potrzeb. Bilet bez ogonka ważny jest dwa miesiące.

 

Zielone Środy

Oferta skierowana do kierowców. W każdą trzecią środę miesiąca, poczynając od 21 marca, kierowcy mogą bezpłatnie przetestować pociągi Kolei Śląskich. Aby skorzystać z oferty podczas kontroli wystarczy zamiast biletu okazać ważny dowód rejestracyjny. Każdy kierowca może zabrać ze sobą w podróż jedną osobę towarzyszącą. Akcja dotyczy wszystkich linii obsługiwanych przez Koleje Śląskie, z wyjątkiem odcinka przygranicznego Chałupki-Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec-Zakopane oraz kursów okazjonalnych.