Koleje Śląskie przeciwko smogowi – podsumowanie

Prawie 12 500 kierowców i ich współpasażerów skorzystało do tej pory z propozycji bezpłatnych przejazdów naszymi pociągami w czasie alarmu smogowego.

– Cieszę się, że decyzja o bezpłatnych przejazdach komunikacją publiczną spotkała się z pozytywnym odzewem. Świadczą o tym liczby. Dobrze, że naszym wzorem poszedł KZK GOP, który zorganizował podobną akcję. W przypadku takich działań chodzi przede wszystkim o promowanie komunikacji publicznej, która powinna być podstawową w poruszaniu się po aglomeracji. Jako województwo przeznaczamy spore środki na działania podnoszące efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej, a więc na centra przesiadkowe, czy zakup ekologicznego taboru – mówił Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego.

Dotychczas z możliwości bezpłatnej podróży naszymi pociągami kierowcy i ich współpasażerowie mogli skorzystać 30 stycznia oraz 2, 3, 15 i 16 lutego. W ciągu tych pięciu dni na pozostawienie auta i transport kolejowy zdecydowało się w sumie 12 460 osób. Liniami, które cieszą się największą popularnością wciąż pozostają Częstochowa – Gliwice, Katowice – Zwardoń oraz Sosnowiec – Tychy Lodowisko.

Statystyki te mogą się jeszcze zmienić. Jako przewoźnik jesteśmy bowiem przygotowani, aby w przypadku powtórnego pogorszenia się jakości powietrza ponownie umożliwić kierowcom i ich współpasażerom bezpłatne podróżowanie. O takiej możliwości będziemy informować w osobnych komunikatach na naszej stronie internetowej.

Dziękujemy wszystkim podróżnym, którzy dotychczas zdecydowali się zamienić samochód na pociąg, przyczyniając się tym samym do walki ze smogiem w naszym regionie.

▼ Podaj dalej ▼