Zakopane po raz trzeci!

W nocy z 26 na 27 lipca o godzinie 00:00 rusza sprzedaż biletów na połączenia do Zakopanego. Tym razem pociąg Giewont wyruszy 12 i 15 sierpnia. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji gościć na pokładzie naszych pociągów specjalnych do stolicy polskich Tatr, będzie to ostatnia okazja w tym sezonie wakacyjnym.

Podobnie jak przy poprzednich edycjach, tak i tym razem rezerwacji biletu będzie można dokonać poprzez specjalny formularz. Po dokonaniu rezerwacji będzie można odebrać bilet w ciągu 5 dni w kasie na dworcu w Katowicach lub Bielsku-Białej. Taki bilet kosztuje 30 zł i zapewnia miejsce siedzące w pociągu. W dniu odjazdu będzie również prowadzona sprzedaż biletów „ostatniej szansy”. Będą one wówczas tańsze o 10 złotych, jednak nie będą gwarantować miejsca siedzącego. Dodatkowo liczba takich biletów będzie znacznie ograniczona, dlatego zachęcamy, by nie czekać do ostatniej chwili i zarezerwować sobie bilet odpowiednio wcześniej. Warto również pamiętać, że zakup biletu w jedną stronę nie zapewnia miejsca w pociągu powrotnym. Na każdy kurs konieczny jest zakup oddzielnego biletu.

Dokładny rozkład jazdy pociągów specjalnych można znaleźć w tabeli poniżej. W porównaniu do przejazdu czerwcowego rozkład został zmieniony tak, aby zapewnić podróżnym jeszcze więcej czasu na wycieczki po Zakopanym. Atrakcyjne pod względem turystycznym mogą być również stacje pośrednie, na których zatrzyma się Giewont. Dla miłośników kolejnictwa nie lada gratką może być np. skansen kolejowy w Chabówce.

Zakopane rozkład na lato

Będzie to już trzecia edycja naszych kursów do Zakopanego. Poprzednie – organizowane z okazji majowego i czerwcowego weekendu – cieszyły się stosunkowo dużym zainteresowaniem. Krótką fotorelację z poprzednich przejazdów można zobaczyć w galerii poniżej. Więcej szczegółów na temat przejazdów specjalnych można natomiast znaleźć w Ofercie.