Pociągi do Zakopanego

Pociągi specjalne do Zakopanego to w historii KŚ trzecie okazjonalne połączenie, dzięki któremu można dojechać poza województwo śląskie do bardzo atrakcyjnej turystycznie miejscowości. Pierwszy pociąg „Giewont” wyruszy do stolicy polskich Tatr z Katowic 29 IV o godzinie 7:18. Zatrzyma się m.in. w Tychach, Pszczynie, Czechowicach Dziedzicach, Bielsku-Białej, Żywcu, Suchej Beskidzkiej, Chabówce i Nowym Targu. Do Zakopanego dotrze o godzinie 11:49, a o 14:58 wyruszy w drogę powrotną. Kolejne kursy zaplanowane zostały na 3 V – wówczas pociąg odjedzie z Katowic o godzinie 9:20, do Zakopanego przyjedzie o 13:58, a trasę powrotną rozpocznie o 17:23. Dzięki powyższemu rozwiązaniu możliwe jest zorganizowanie sobie 5-dniowego lub co najmniej 3-godzinnego pobytu pod Tatrami. Dokładne godziny przyjazdów do poszczególnych stacji możecie sprawdzić w tabeli poniżej:

Wyprawa na majówkę do Zakopanego to świetne rozwiązanie zarówno dla miłośników górskich wędrówek, jak i turystów, którzy cenią sobie formy relaksu wymagające nieco mniej wysiłku fizycznego. W obrębie miasta do dyspozycji zwiedzających są takie atrakcje jak np. Muzeum Tatrzańskie, Miejska Galeria Sztuki czy Zabytkowa Willa Koliba. Panoramę całego Zakopanego można z kolei podziwiać ze szczytu Gubałówki.

Specjalnym pociągiem „Giewont” można dojechać nie tylko do stolicy Tatr, lecz także do wielu innych atrakcyjnych turystycznie miejsc, skąd można wyruszyć m.in. na górskie szlaki, np. w Gorczański Park Narodowy z Pyzówki lub Nowego Targu, z Osielca w Pasmo Policy, czy z Huciska w Pasmo Jałowca. Dla miłośników kolei nie lada gratką może być wizyta w Chabówce słynącej ze swojego skansenu parowozów. Dodatkowo już na pokładzie pierwszego pociągu do Zakopanego na pasażerów będzie czekać dodatkowa mała niespodzianka.

Jak kupić bilet na taki pociąg?

Liczba miejsc w pociągach specjalnych jest ograniczona, a przy zakupie obowiązuje system „kto pierwszy, ten lepszy”.

Do 21 kwietnia do godziny 23:59 możliwa jest rezerwacja biletu poprzez internetowy formularz rejestracyjny. Od momentu rezerwacji podróżny ma 5 dni na odebranie biletu w Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach lub w kasach w Bielsku-Białej. Po tym czasie rezerwacja zostaje anulowana.

Od 22 kwietnia możliwy jest już tylko zakup biletu bezpośrednio w COP na dworcu w Katowicach lub w kasach w Bielsku-Białej. Zarówno bilet zakupiony bezpośrednio w kasie, jak i poprzez wcześniejszą rezerwację kosztuje 30 zł i zapewnia miejsce siedzące w pociągu.

Jeżeli w dniu odjazdu pociągu nadal będą dostępne miejsca, możliwe będzie kupno biletu również u drużyny konduktorskiej, w cenie 20 zł. Taki bilet nie gwarantuje jednak miejsca siedzącego.

 

▼ Podaj dalej ▼