Kolej na Beskidy – sposób na wakacyjne i jesienne weekendy

Kolej na Beskidy

Kolej na Beskidy to oferta, którą pasjonaci górskich wędrówek znają z zeszłorocznej edycji. Za okazaniem biletu kolejowego można bezpłatnie zwiedzać Beskidy z licencjonowanym przewodnikiem również i w tym roku.

W ramach specjalnej oferty turystycznej odbędzie się 5 wycieczek po górskich szlakach. Liczba uczestników każdej wycieczki jest ograniczona do 30 osób. O udziale w wycieczce decyduje kolejność zgłoszeń wysłanych na adres mailowy turysta@turysta.katowice.pl.

Proponowane wycieczki z przewodnikiem w ramach oferty Kolej na Beskidy:

  • 24 czerwca 2017 r. o godzinie 09:30 od stacji WISŁA UZDROWISKO przejście szlakiem turystycznym do stacji USTROŃ POLANA. W programie wycieczki zwiedzanie centrum Wisły, wejście na Trzy Kopce Wiślańskie oraz na szczyt Orłowa. Szacunkowy czas trwania wycieczki – 7 godzin*.
  • 29 lipca 2017 r. o godzinie 09:30 od stacji USTROŃ POLANA przejście szlakiem turystycznym z powrotem do stacji USTROŃ POLANA. W programie wycieczki m.in. szczyt Wielka Czantoria, Przełęcz Beskidek, później przejście do miejscowości Nydek po czeskiej stronie granicy. Szacunkowy czas trwania wycieczki – 8 godzin*.
  • 26 sierpnia 2017 r. o godzinie 06:10 od stacji BOHUMIN przejazd do stacji BOCANOVICE, przejście szlakiem turystycznym do stacji NAVSI, powrotny przejazd do stacji BOHUMIN. W programie wycieczki wejście na szczyt Kozubova oraz zwiedzanie miejscowości Jablunkov po czeskiej stronie granicy. Szacunkowy czas trwania wycieczki – 8 godzin*.
  • 23 września 2017 r. od stacji WĘGIERSKA GÓRKA przejście szlakiem turystycznym z powrotem do stacji WĘGIERSKA GÓRKA. Godzina rozpoczęcia wycieczki zostanie podana w terminie późniejszym ze względu na aktualizację rozkładu jazdy (3 września). W programie wycieczki wejście na szczyt Prusów, później przejście na Halę Boracza, następnie wejście na szczyt Słowianka i Abrahamów. Szacunkowy czas trwania wycieczki – 8 godzin*.
  • 7 października 2017 r. od stacji WILKOWICE BYSTRA przejście szlakiem turystycznym do stacji BIELSKO-BIAŁA GŁÓWNA. Godzina rozpoczęcia wycieczki zostanie podana w terminie późniejszym ze względu na aktualizację rozkładu jazdy (3 września). W programie wycieczki wejście na szczyt Klimczok oraz na szczyt Szyndzielnia, później zwiedzanie Bielska-Białej. Szacunkowy czas trwania wycieczki: 8 godzin*.

Przewodnik turystyczny PPTK będzie oczekiwał zgłoszonych uczestników na stacjach kolejowych, na których rozpoczynają się wycieczki.

Partnerami Kolei Śląskich w zakresie nowej oferty są Spółdzielnia Turystyczna „Turysta” oraz Urząd Miasta Wisła.

Szczegółowe informacje dotyczące nowej oferty wraz z regulaminem wycieczek można znaleźć m.in. na stronie http://kolejeslaskie.com/beskidy/.

Kolej na Beskidy plakat

* czas trwania wycieczki może się zmienić, ponieważ jest to zależne m.in. od warunków atmosferycznych, sił i kondycji uczestników oraz długości organizowanych przerw.