Odkryj tajemnicę Srebrnego Pociągu


Koleje Śląskie zachęcają do odkrywania tajemnic Srebrnego Pociągu!

Srebrny pociąg to oferta umożliwiająca przejazd pociągami Kolei Śląskich i Górnośląskich Kolei Wąskotorowych tam i z powrotem oraz zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, która została zgłoszona do wpisu na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Organizatorami oferty są Koleje Śląskie oraz Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Obiekty należą do Szlaku Zabytków Techniki – najciekawszej trasy turystyki industrialnej w Polsce.

Dzięki ofercie Srebrny Pociąg Trasę Katowice – Bytom – Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach i z powrotem można przejechać na podstawie jednego, wspólnego biletu – pierwszy odcinek trasy pociągiem Kolei Śląskich, a drugi pociągiem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych z częściowo otwartymi wagonami. Po zakończeniu zwiedzania Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, wspólny bilet będzie upoważniał także do powrotu do Bytomia i do Katowic. Jest to nowa oferta wybranych obiektów Szlaku Zabytków Techniki.

Uruchomione pociągi w ramach oferty Srebrny Pociąg dofinansowane są z budżetu samorządu Województwa Śląskiego oraz przez Gminy Bytom i Tarnowskie Góry.


Kiedy i jak?Rozwiń aby przeczytać więcej


A cena biletu i gdzie go kupić?Rozwiń aby przeczytać więcej


Gdzie szukać dodatkowych informacji?Rozwiń aby przeczytać więcej

▼ Podaj dalej ▼