Głos Kolei Śląskich na WST

Głos Kolei Śląskich na WST

Połączenia kolejowe na lotnisko w Pyrzowicach, pociągi do słowackiej Czadcy, poprawa oferty na linii Rybnik – Wodzisław Śląski – m.in. o tym rozmawiano 11 października w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach na konferencji „Transport kolejowy w województwie śląskim”.

Konferencja została podzielona na dwa panele dyskusyjne. Uczestnikiem jednego z nich był prezes naszej firmy Wojciech Dinges, kierownik działu nieruchomości Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Paweł Wyra, ekspert ds. transportu UM Rybnik Bartosz Mazur oraz organizator wydarzenia i reprezentant WST Karol Trzoński.

Panel dyskusyjny rozpoczęto od prezentacji trzech tematów – „Pasażerskie przewozy kolejowe w województwie śląskim”, „Połączenie transportem kolejowym w relacji Katowice – Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach” i „Kolejowy ruch regionalny – wczoraj, dziś i jutro”. Po wystąpieniach prelegentów odbyła się dyskusja, w czasie której rozmawiano m.in. o zaplanowanych w przyszłym roku nowych, dodatkowych połączeniach Kolei Śląskich na trasie Rybnik – Wodzisław Śląski oraz planowanym wydłużeniu w okresie wakacji niektórych kursów ze Zwardonia do słowackiej Czadcy. Poruszono również temat połączeń kolejowych do Pyrzowic, jednakże perspektywa tej inwestycji jest nieco bardziej oddalona w czasie.