17 lutego – alarm smogowy odwołany

W związku z prognozowaną poprawą jakości powietrza w naszym regionie, akcja związana z bezpłatnymi przejazdami naszymi pociągami 17 lutego zostaje wstrzymana.

Z możliwości bezpłatnych przejazdów pociągami KŚ można korzystać do końca dzisiejszego dnia (16 lutego). W tym celu podczas kontroli biletów wystarczy okazać ważny dowód rejestracyjny wydany na swoje imię i nazwisko oraz dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (np. prawo jazdy, dowód osobisty). Na podstawie tych dokumentów każdy kierowca może zabrać ze sobą bezpłatnie dwie osoby towarzyszące.

Możliwość bezpłatnych przejazdów zostanie wznowiona w przypadku ponownego pogorszenia się jakości powietrza. O takiej sytuacji będziemy informować na naszej stronie internetowej. Zachęcamy również do śledzenie naszej strony z informacjami o utrudnieniach w ruchu pociągów – tutaj również pojawi się ewentualny komunikat o bezpłatnych przejazdach.

Dziękujemy wszystkim podróżnym, którzy dotychczas zdecydowali się zamienić samochód na pociąg, przyczyniając się tym samym do walki ze smogiem w naszym regionie.